Nic si nenamlouvejte. Reklama je válka argumentů a emocí. Zatímco na straně poražených krvácí firma a padají hlavy, vítěze následují davy a za jeho značku jsou ochotni zaplatit tu nejvyšší cenu.

Copywriting a ideamaking

Možná mi na úvod chcete říct, že vám pohled na krev nedělá dobře. Odpovím, pojďme se bavit spíš o tom, co dělá nebo nedělá dobře vašemu produktu. Když se vás to nedotkne, mohli bychom si rozumět.

Jako copywriter a ideamaker pracuji pro komunikační agentury i přímé zadavatele, a to převážně na projektové bázi. Copywriting a ideamaking také příležitostně přednáším pro různé subjekty jako lektor a se zadavateli spolupracuji i jako nezávislý konzultant.

Naming

Skvělé jméno společnosti ještě nezaručuje úspěch, stejně jako nešťastně zvolený název produktu nemusí zahubit výjimečný nápad. Přesto je jméno jednou provždy součástí DNA firmy a může jí výrazně zkvalitnit život.

Kreativní audit a konzultace

Odvážný kreativní koncept má větší šanci zaujmout a zhodnotit marketingové investice. Ale bohužel také mnohem větší pravděpodobnost, že bude usmrcen testováním nebo interním referendem. A to by byla škoda.

Nezávisle a s potřebným odstupem posoudím potenciál alternativních konceptů, případně doporučím úpravy.

Textové korektury BABYKA

Každý muž má šanci stát se lepším, pokud má ženu, kterou baví hledat chyby ve všem, co dělá. Zvlášť, když je textař a ona důsledná korektorka. Výhody to ale může mít i pro vás. V případě mých vlastních textů je gramatická korektura zdarma.

Stačí si pamatovat jedno jediné vyjmenované slovo babyka.cz.*

* Pro jistotu jsme přesměrovali také doménu babika.cz

Seminář BABYKA®

Je třeba zdůraznit, že nejde o výuku českého jazyka, ale o unikátní, přibližně 3hodinový seminář určený těm, kteří občas znejistí. Jednoduše a efektivně vysvětluje problematická témata české gramatiky, která Čechům komplikují život bez ohledu na vzdělání.

Konkrétních 24 gramatických záludností jsme vybrali na základě zkušeností naší jazykové opravny BABYKA®. Každé z témat je vysvětleno v užívaném kontextu a většinou i s pomocí mnemotechnické pomůcky, která podpoří zapamatovatelnost.

© BABYKA

Ocenění

Cannes Lions/shortlist Cannes Lions/shortlist
Golden Drum / 1x bronz Golden Drum / 1x bronz
Louskáček / 2x stříbro, 3x bronz, klientský Louskáček Louskáček / 2x stříbro, 3x bronz, klientský Louskáček
Effie / 1x zlato, 1x stříbro Effie / 1x zlato, 1x stříbro
AKA Awards

AKA Awards

CV

Petr Voborský / Copywriter a ideamaker. Komunikační kampaně i dílčí zadání pro jednotlivá média. Reference oceněné klienty i porotami kreativních soutěží.

místopředseda CCC (Creative Copywriters Club) a člen ADC (Art Directors Club)

Praxe

  • od 2003 - freelance
  • 2000–2003 - Leo Burnett Praha
  • 1997–2000 - freelance

Portfolio

agentura / full time: Leo Burnett Advertising (2000–2003)

agentury / freelance: Konektor, 1. pozitivní, Mather Communications, Leo Burnett Advertising, Mark BBDO, Saatchi & Saatchi, Promoangel, Publicis, Fabrika, Kaspen, Orbis Pictures, PG group, Ogilvy & Mather, Refresh, Lowe GGK, Comtech, Innovate, WMC/Grey, Actum/G2, Wunderman, White Noise, 1 Year, Onyx Advertising, Liv Ducci, PR Positive, Drive Production, Symbio, Linea Recta, Ledoborec…

zadavatelé a produkty ATL: Pilsner Urquell, UniCredit Bank, Kooperativa, Vitana, GE Money Bank, T-Mobile, Českomoravská stavební spořitelna, Allianz, Ford, HC Sparta, Hyundai, Albert, Volksbank, Transparency International, Sapeli, ČEZ, Home Credit, Česká spořitelna/Buřinka, Eaton, Sencor, Radegast, Tiscali, FLEmedia, Nextra, Novartis, Mövenpick, Walmark, Evian, Flora, Chupa Chups, Whiskas, Pedigree, Ortis, KIA, ArginMax, Corectia, Snipp, Želetava, Junkers, Moeller, Agro, Unilever, Pattex, Rodop, Lagris,TicTac,Toffifee, Hochtief, Jamall, Aukro, Profine, La Roche-Possay, Hami, Cif…

zadavatelé a produkty BTL: Pilsner Urquell, UniCredit Bank, Kooperativa, Vitana, GE Money Bank, Českomoravská stavební spořitelna, Ford, Albert, Volksbank, Transparency International, Sapeli, HC Pardubice, 2N, Eaton, Radegast, Tiscali, Mövenpick, Procter & Gamble, Walmark, AXE, Jacobs, Rexona, Centrum, Signal, ArginMax, Corectia, Milka, Always, D.A.S., ING, Moeller, Agro, Glenmark, BBH, Ceresit, Remy Cointreau, Unilever, Pattex, Rodop, Nestlé, Podravka, Lagris, Essence, Benet, Maggi, Frisco, Absolut, Jagermeister, Hochtief, Jan Becher, OC Forum, Mattoni, Profine, o.b., Metaxa, La Roche-Possay, Hellmanns, PSAS, Pampers, Hami, Davidoff, Dove, Figaro, Levis, Král Sýrů, Moon…

Kontakty

Petr Voborský
Rážova 446/6, 190 15 Praha 9

Tel.: +420 603 830 333
E-mail: petr@voborsky.cz
Web: www.voborsky.cz

: 42533511
DIČ: CZ6507152355
Č. účtu: 1151150/5500

ŽL k předmětu podnikání Reklamní činnost, Administrativní práce vydal ŽO MČ Praha 19 pod č.j. 03/0738/No, 03/0737/No. Osvědčení o registraci plátce DPH viz spis 1729/2003 FÚ P9